Пишіть нам: [email protected]
Наша адреса

Бровари, Київська, 139 (зупинка "Прокуратура")

Режим роботи

Цілодобово - 24/7

Дзвоніть

(067) 992 82 28 багатоканальний
(099) 084 40 88
(094) 831 24 56

Остеосинтез таза

Остеосинтез таза для домашніх тварин

Переломи таза складають 20-30% усіх переломів кісток у котів і собак. Більшість з них трапляється внаслідок автотравм, падінь з висоти, сутичок між тваринами тощо. Окрім того, що перелом таза є дуже болісним, часто виникають особливі супутні проблеми, які погіршують якість життя тварини: ураження сідничного нерва, обмеженість руху, проблеми з сечовипусканням і дефекацією, атрофія м’язів тазових кінцівок. Тому, після встановлення діагнозу «перелом таза», вибір методу лікування залежить від ступеня та характеру ураження тазових кісток, супутніх проблем, віку, можливості власників забезпечити необхідний догляд за твариною, ступеня анестезіологічного ризику тощо.

Що робити при переломі таза у тварини?

Якщо ваш улюбленець отримав сильну травму і ви підозрюєте перелом таза, перше, що необхідно зробити – максимально знерухоміти тварину. Для цього слід зафіксувати тварину у тому положенні, яке є найбільш безболісним для неї, та негайно везти до ветеринарної клініки.

Для підтвердження перелому таза ветеринар-ортопед буде проводити клінічний огляд та робити рентген ураженої ділянки в кількох проекціях. Наступним етапом можуть стати додаткові дослідження (УЗД, аналізи крові), які дозволяють виявити супутні ураження (діафрагмальну грижу, розрив уретри, перфорацію кишківника, розрив сечового міхура, контузію нирок тощо). Якщо перелом потребує хірургічного лікування, тварину обов’язково огляне лікар-анестезіолог. Якщо ні, консервативне лікування полягатиме в обмеженні рухливості на тривалий час (тварина має утримуватись у клітці весь період лікування), застосуванні протизапальних засобів та антибіотиків.

Але найчастіше, особливо у дорослих тварин, терапією першого вибору є хірургічне втручання, а саме остеосинтез таза. Цей метод передбачає фіксацію кісток за допомогою металевих елементів. Залежно від характеру та кількості переломів ортопед-травматолог обирає один з методів: внутрішньокістковий, накістковий або зовнішній.

Остеосинтез кісток таза має ряд переваг у порівнянні з консервативним лікуванням:

  • утворення кісткових мозолів на місці перелому відбувається швидше;
  • кістки та їх елементи зростаються рівніше;
  • зменшується ризик нефізіологічного зрощення або звуження тазового каналу;
  • тварина швидше починає ставати на кінцівки, що знижує ризик атрофії м’язів у зоні ураження;
  • знижується ризик запалення кульшового суглоба на тлі невідповідності поверхонь;
  • навантаження на тазові кінцівки розподіляється більш рівномірно.

Неабияку роль грає час звернення до ветеринарної клініки: чим раніше тварину стабілізують та проведуть операцію, тим нижче ймовірність неправильного зрощення кісток і супутніх ускладнень.

Для проведення планової операції необхідно попередньо записатись на консультацію до ветеринарного ортопеда. Але якщо тварина потребуватиме негайної допомоги, наші лікарі завжди знайдуть для неї час. У ветеринарній клініці «РеалВет» остеосинтез таза тваринам здійснюють Цикало Данило Ігорович та Гребініченко Андрій Дмитрович.