Пишіть нам: [email protected]
Наша адреса

Бровари, Київська, 139 (зупинка "Прокуратура")

Режим роботи

Цілодобово - 24/7

Дзвоніть

(067) 992 82 28 багатоканальний
(099) 084 40 88
(094) 831 24 56

ЕКГ (електрокардіографія тварин)

Електрокардіографія тварин (ЕКГ)

Під час проведення огляду ветеринарний лікар-терапевт завжди проводить аускультацію – слухає серце та легені. При підозрі на відхилення від норми зі сторони серцево-судинної системи, він призначатиме додаткові методи діагностики, серед яких:

  • електрокардіографія (ЕКГ);
  • ехокардіографія (ЕХОкг, УЗД серця);
  • рентгенографія (рентген грудної порожнини).

Кожен з цих методів не виключає інший. Навпаки, отримані після кожного дослідження дані більшою мірою відображають стан серцево-судинної системи й дозволяють лікарю правильно підібрати тактику лікування.
Електрокардіографія (ЕКГ) – це безпечний, безболісний, не інвазійний метод дослідження, який за допомогою реєстрації електричної активності серця дозволяє оцінити частоту серцевих скорочень, серцевий ритм, а також виявити зміни розмірів і положення камер серця.

РеалВет - Електрокардіографія тварин

Порядок проведення ЕКГ у тварин

Перед проведенням процедури немає жодних підготовчих заходів. Завітавши на прийом до ветеринарного лікаря, тварина може відчувати стрес і занепокоєння. Тому, перед тим, як приступати до проведення процедури, лікар дасть вашому улюбленцю роздивитись кабінет, обнюхати предмети, якими цікавиться тваринка та трохи прийти до тями. Це важливо для отримання коректних результатів дослідження. Далі асистент разом із власником фіксує тварину в необхідному положенні. Стандартно – це положення лежачи на правому боці. Потім лікар під’єднує фіксує спеціальні електроди з кліпсами на передніх і задніх лапках тварини, попередньо зволоживши місце контакту спиртовим розчином або спеціальним гелем. Процедура триває лише від 2 до 5 хвилин – це залежить від поведінки тварини. Після завершення процедури лікар отримує кардіограму у роздрукованому вигляді, інтерпретує отримані результати та робить заключення.

ЕКГ тварин

У яких випадках лікар рекомендує ЕКГ?

У більшості випадків ЕКГ для домашніх тварин є додатковим методом дослідження, який є однією з ланок загального плану діагностики.

Будь-яка з перелічених причин може бути приводом для проведення ЕКГ:

  • нечіткий серцевий ритм;
  • аритмія;
  • серцеві шуми до або після проведення анестезії;
  • контроль побічних ефектів від вживання певних препаратів;
  • респіраторні симптоми (кашель, задишка), тварина непритомніє або важко переносить фізичні навантаження;
  • для підтвердження діагнозу, який попередньо було встановлено за допомогою інших засобів діагностики.
РеалВет - ЕКГ тварин

Окрім прямих показань до проведення ЕКГ, у ветеринарній клініці «РеалВет» під час кожної операції проводиться кардіомониторинг пацієнта, який дозволяє контролювати частоту серцевих скорочень і робити наркоз для пацієнта максимально безпечним.

Прейскурант на послуги з кардіології домашніх тварин

ЕХО серця600 грн.
ЕКГ430 грн.
Тонометрія140 грн.
* станом на 21.09.2023 року