Пишіть нам: [email protected]
Наша адреса

Бровари, Київська, 139 (зупинка "Прокуратура")

Режим роботи

Цілодобово - 24/7

Дзвоніть

(067) 992 82 28 багатоканальний
(099) 084 40 88
(094) 831 24 56

Травма кінцівок

Травма кінцівок у домашніх тварин

Однією з частих проблем, з якими зустрічається лікар на прийомі є травми кінцівок абсолютно різних видів і ступенів тяжкості.

Причиною для звернення власників тварини в клініку найчастіше стає те, що улюбленець починає кульгати, дивно спиратися на лапку або й взагалі перестає наступати. Більш явними ознаками, які також найчастіше помічають власники є набряки кінцівок та відкриті рани.

В клініці лікар проводить детальний огляд усіх відділів кінцівки, виконує додаткову діагностику, за потреби (рентген, УЗД) і визначає з якою саме проблемою має справу тварина.

Найпоширеніші травми кінцівок

Далі розглянемо більш детально основні види травм кінцівок та лікувальний підхід до кожної з них.

Порізи

Можуть бути отримані абсолютно де завгодно: на прогулянці, у власному дворі, у квартирі, у грумінг-салоні тощо. Залежно від глибини та ширини поранення, буде призначено місцеві обробки та пов’язки або ж хірургічне ушивання рани.

Кусані та колоті рани

Так само можуть бути отримані в будь-яких побутових умовах плюс при іграх або бійках з іншими тваринами. Цей вид ран особливо небезпечний через ризик інфікування рани з розвитком гнійного запалення (абсцес, флегмона), що потребує хірургічного лікування з подальшим дренуванням.

Травми кігтів і подушечок

Причиною може бути травмування при активних іграх, коли тварина може за щось зачепитися та на великій швидкості підірвати кіготь. В такому разі, залежно від ситуації, кіготь або підрізається вище місця травмування або видаляється повністю.

Подушечки лап, окрім того, що можуть бути обмороженими чи обпеченими (для запобігання цьому існує спеціальне взуття й косметика), також піддаються травмуванню врослими кігтями, які банально вчасно не підстригли. Здавалося б, така дрібниця, але може доставити тварині серйозних проблем.

Травма м’яких тканин, сухожиль, зв’язок

Травми, пов’язані з глибокими й болючими пошкодженнями м’яких тканин, що супроводжуються забоями, розтягненнями, надривами та викликають кульгавість, набряк. В більшості випадків потрібне лише симптоматичне лікування за допомогою нестероїдних протизапальних та знеболюючих препаратів.

Переломи, вивихи

Такі травми можуть бути отримані при сильних ударах, падінні з висоти, вогнепальних пораненнях, автомобільних аваріях.

Найчастіше необхідне хірургічне лікування – остеосинтез. Випадки, коли достатньо накласти фвксуючу пов’язку або обмежити простір для руху є, скоріше, виключеннями, адже тварини не розуміють чому раптом їх помістили в клітку чи намотали на лапу якусь дивну непотрібну пов’язку. В результаті, від цього всього намагаються позбавитись тим самим посилюючи самостійно свою травму. Саме тому надійна фіксація за допомогою штифтів, пластин, серкляжів, гвинтів є методом вибору для лікування переломів у тварин.