Пишіть нам: [email protected]
Наша адреса

Бровари, Київська, 139 (зупинка "Прокуратура")

Режим роботи

Цілодобово - 24/7

Дзвоніть

(067) 992 82 28 багатоканальний
(099) 084 40 88
(094) 831 24 56

Підшивання м’якого піднебіння

Підшивання м’якого піднебіння домашнім тваринам

Брахіцефалічний синдром (БЦС) у собак і котів – це патологія, яка не дозволяє тварині нормально дихати. Вона пов’язана з низкою анатомічних та патогенетичних змін, які виникають у котів й собак з вкороченими мордочками. Науковою мовою їх називають брахіцефалами. Часто вони виглядають дуже мило, але це їм дорого коштує.

Основні породи собак, у яких часто розвивається БЦС: мопси, французькі, англійські та американські бульдоги, ши-тцу, пекінеси, шарпеї, бордоські доги, грифони.

Підшивання м'якого піднебіння

Основні породи котів, схильні до БЦС: персидські, екзотичні, шотландські та британські.

Саме вкорочена морда у собак і котів є основною причиною брахіоцефалічного синдрому. Їх неприродня анатомія має наступні наслідки: постійні проблеми з очима (сльозотеча, кон’юнктивіти, випадіння очного яблука), тварина «хрюкає» і хропить уві сні, не може дихати через ніс, сильно «хекає» або кашляє навіть після легкого фізичного навантаження, у складках на морді постійно виникає запалення, дуже швидко утворюється зубний камінь, зуби випадають. Ці прояви БЦС дає вкорочений череп, вузькі ніздрі, гіперплазія (надмірна кількість тканин) м’якого піднебіння, дефекти прикусу, збільшена лицева складка тощо.

Коли звертатися до лікаря?

Якщо ви помічаєте у свого улюбленця такі симптоми, як:

  • дихання зі свистом і хрипами;
  • хропіння уві сні чи у стані спокою;
  • ускладнений вдих: залипання ніздрів, залучення додаткової мускулатури, відтягування куточків губ;
  • часте дихання;
  • кашель;
  • непереносимість фізичних навантажень, стресів, жаркої погоди, духоти тощо.

Плануйте якомога швидше потрапити на консультацію до ветеринарного лікаря. Деякі з цих станів є екстреними та небезпечними для життя тварини. Найбільш тяжкими проявами БЦС є синюшність слизових оболонок і язика, втрата свідомості, підвищення температури вище за 40,0 °C, виділення піни з носа та рота, сильна задишка, утруднене дихання широко відкритим ротом.

Брахіцефалічний синдром

А що ж з цим робити? Це лікується?

На даний момент, найефективнішим й найнадійнішим методом лікування брахіцефалічного синдрому є хірургічна корекція.

Найкраще для тварини, якщо операція проводиться планово, у молодому віці (від 4 місяців до 1,5 року), коли синдром ще не має серйозних незворотних наслідків.

У нашій клініці такі операції тваринам успішно проводять на регулярній основі.

Під час хірургічного втручання лікар здійснює пластику ніздрів (розширює їх просвіт) та м’якого піднебіння (видаляє надлишкові тканини). Це значно покращує доступ кисню до дихальних шляхів і попереджає проблеми, пов’язані з дихальною недостатністю брахіцефалів – серцеву недостатність, колапс трахеї, набряк легень, параліч гортані тощо.

В операційній завжди знаходиться анестезіолог, який слідкує за життєвими показниками, знеболює та допомагає тварині добре вийти з наркозу.

РеалВет - БЦС - підшивання м'якого піднебіння

Після операції тварина отримує необхідні ліки та післяопераційний нагляд у цілодобовому стаціонарі. Зазвичай уже на другу добу після проведення подібного хірургічного втручання ми віддаємо тварину додому. Через деякий проміжок часу хірург обов’язково проводить повторний огляд і дає рекомендації з приводу утримання, харчування та фізичних навантажень у подальшому.

Для отримання попередньої консультації можна записатися на прийом до ветеринарного лікаря-хірурга. Він огляне тварину, відповість на усі ваші питання та надасть індивідуальні рекомендації з приводу лікування брахіцефалічного синдрому.