Пишіть нам: [email protected]
Наша адреса

Бровари, Київська, 139 (зупинка "Прокуратура")

Режим роботи

Цілодобово - 24/7

Дзвоніть

(067) 992 82 28 багатоканальний
(099) 084 40 88
(094) 831 24 56

Ламінектомія

Ламінектомія

Ламінектомія вважається однією з найскладніших операцій на хребті тварин.

Її проводять при дископатіях (ураження міжхребцевих дисків), травмах хребта та інших патологічних станах, коли спостерігається стискання спинного мозку у ділянці попереково-крижового відділу хребта. Типова патологія, з якою звертаються до ветеринарного невролога – так званий синдром кінського хвоста у собак. Це тяжкий неврологічний розлад, який супроводжується втратою чутливості тазових кінцівок, порушенням їх опорно-рухової функції, іноді спостерігається мимовільне сечовипускання. Консервативне лікування зазвичай малоефективне, тому проводять дорсальну попереково-крижову ламінектомію.

Також показаннями до проведення такої операції можуть бути пухлинні процеси у спинному мозку, протрузії та екструзії міжхребцевих дисків, дегенеративні захворювання хребта у собак хондродистрофічних порід (такси, пекінеси, мопси, французькі бульдоги) та компресії спинного мозку з нез’ясованих причин.

Основна мета операції полягає у знятті тиску кісткових структур на спинний мозок. Суть ламінектомії полягає у видаленні верхньої частини хребця (ламіни) для розширення спинномозкового каналу та отримання доступу до спинного мозку. Така операція триває від 1 до 4 годин – залежно від інтенсивності та об’єму ураження. Її успіх залежить від багатьох факторів, але основним є своєчасність звернення власників до ветеринарного лікаря-невролога, який може встановити точний діагноз та прооперувати тварину якомога швидше.

Післяопераційний догляд за собаками

Після ламінектомії догляд здійснюється в умовах стаціонару клініки щонайменше протягом доби. У відділенні інтенсивної терапії тварині вводять знеболюючі та протизапальні засоби, контролюють сечовипускання та дефекацію, допомагають собаці прийти до тями після складного хірургічного втручання.

Перед випискою додому ветеринарний лікар-невролог проводить контрольний огляд – перевіряє чутливість, рефлекси, озвучує власникам подальші рекомендації та прогнози. Часто для відновлення опорно-рухової функції кінцівок лікар призначає лікувальні масажі, фізіотерапевтичні процедури. На прохання власників тварина може залишатися у стаціонарі до повного одужання.

Операції на хребті у тварин потребують дуже високої кваліфікації хірурга. Для отримання якісної ветеринарної допомоги звертайтеся до нашої клініки цілодобово. Лікар-невролог!!! Гребініченко Андрій Дмитрович веде прийом за попереднім записом.