Пишіть нам: [email protected]
Наша адреса

Бровари, Київська, 139 (зупинка "Прокуратура")

Режим роботи

Цілодобово - 24/7

Дзвоніть

(067) 992 82 28 багатоканальний
(099) 084 40 88
(094) 831 24 56

Випадіння ока

Випадіння ока у домашніх тварин

Випадіння ока (проптоз) – це сильне зміщення очного яблука вперед з кісткової орбіти. Ця ситуація відноситься до екстрених офтальмологічних станів і потребує негайної допомоги.

Зазвичай вона виникає через травми голови – внаслідок потужної дії зовні.

Деякі породи більш схильні до такої патології. Це пов’язано з їх анатомічними особливостями – наявністю випуклих очних яблук, які виступають з орбіт. Серед собак таких порід – пекінеси, ши-тцу, мопси, французькі бульдоги, а серед котів – персидські та екзотичні. У цих короткомордих собак і котиків навіть незначний фізичний вплив може стати причиною випадіння ока. У тварин інших порід це також можливо, але для цього потребується дуже сильна травма – падіння з висоти, сильний удар, автотравма тощо.

Окрім вражаючого видовища зовні, всередині ока також відбувається ряд процесів, від напряму яких залежать подальші дії лікаря. На жаль, у деяких випадках після випадіння ока не вдається зберегти не тільки зір, а й, власне, око. Незворотні наслідки можуть спричинити розриви м’язів, значні крововиливи, пошкодження оболонок ока, внутрішніх очних структур та судин.

Випадіння ока у тварин

Що робити при випадінні ока у тварини

Одразу після того, як ви помітили випадіння ока у собаки, телефонуйте до ветеринарної клініки. До того, як ви потрапите на прийом, потрібно ретельно стежити, щоб воно не пересихало – для цього постійно змащуйте його фізіологічним розчином або хоча б чистою водою. Також памятайте про самотравмування – обовязково одягніть своєму улюбленцю захисний комір. Прогноз щодо збереження ока та його функції буде залежати від ступеня пошкодження ока, інтенсивності травми та швидкості доставки тварини до лікаря.

Якщо не надати медичну допомогу протягом доби після травми, можливі серйозні наслідки – відшарування сітківки, сухий кератокон’юктивіт, розтягнення або розрив зорового нерва.

Хорошою ознакою при проптозі буде збереження світлочутливості, корнеального рефлекса, відсутність крововиливів у передню камеру ока.

Випадіння ока у собак

Вправлення очного яблука

Процедура з вправлення очного яблука відбувається під загальною анестезією. Ваша тваринка не буде відчувати біль або занепокоєння під час цієї маніпуляції. Після проведення оперативного втручання лікар призначає антибактеріальні та протизапальні краплі в очі, які можна крапати вдома або на цілодобовому стаціонарі для тварин в умовах клініки.

Якщо є хоча б найменший шанс врятувати око, лікар обов’язково його запропонує, але остаточно сказати, чи вдалося врятувати око, можна буде тільки після тривалої післяопераційної терапії.

Якщо ж шансів немає або лікування не дає потрібного ефекту, проводиться енуклеація – хірургічне видалення очного яблука.

У нашій клініці подібні операції проводить кваліфікований хірург-офтальмолог, якому можна сміливо довірити свого улюбленця. Перед тим, як проводити маніпуляцію, тваринку огляне анестезіолог, повідомить попередній план лікування та відповість на усі ваші запитання.