Пишіть нам: [email protected]
Наша адреса

Бровари, Київська, 139 (зупинка "Прокуратура")

Режим роботи

Цілодобово - 24/7

Дзвоніть

(067) 992 82 28 багатоканальний
(099) 084 40 88
(094) 831 24 56

Кульгавість

Кульгавість у домашніх тварин

Кульгавість – це повна або часткова втрата кінцівкою її опорної функції.

Кульгавість у собак і котів є однією з найбільш розповсюджених причин звернення до ветеринарного лікаря.

Найчастіші прояви кульгавості

 1. Асиметричні рухи, порушення ходи.
 2. Особливо це помітно під час бігу, коли собака або кицька нерівномірно навантажує певну лапу, «припадаючи» на неї.
 3. Внаслідок цього крок хворою кінцівкою стає коротшим за інші.
 4. Відсутність опори на певну кінцівку – хвора лапка просто висить.
 5. Біль. Тварина спирається на кінцівку і одразу відсмикує її, піджимає, та/або «скаржиться» на неї.

Перш за все, необхідно пам’ятати, що кульгавість – це не хвороба, а симптом, який може мати різні причини. Це й «класика жанру» – травма кінцівки, перелом, вивих або інші травми кісток та суглобів, і неочікувані приховані захворювання на кшталт дерматологічних, коли собака кульгає через пошкодження шкіри на подушечках лап. Тому для діагностики кульгавості ветеринарний лікар може призначати обстеження у вузьких спеціалістів (ортопед, хірург, дерматолог, онколог) та/або додаткові методи дослідження – рентген кісток, узд суглобів, МРТ хребта тощо.

Причини кульгавості у собак і котів

 • травми кісток, мязів, суглобів, шкіри і навіть кігтів (укус, розрив зв`язки, вивих, перелом, опік…);
 • захворювання опорно-рухового апарату (артрит, артроз тощо);
 • генетичні захворювання (дисплазія кульшових суглобів, хвороба Пертеса);
 • пухлини (наприклад, остеосаркома);
 • тромбози крупних судин (наприклад, тромбоемболія черевної аорти у котів);
 • неврологічні захворювання (наприклад, патології спинного мозку, та периферичних нервів, внаслідок яких виникає парез тазових кінцівок);
 • надмірна вага (особливо у собак крупних порід);
 • порушення метаболізму (характерно для цуценят крупних та гігантських порід);
 • захворювання інших органів, які супроводжуються вираженим больовим синдромом (наприклад, при хворобах нирок може спостерігатися скутість рухів тазовими кінцівками).

Якщо ви бачите, собака почала кульгати на якусь лапу під час прогулянки, перш за все огляньте подушечки. Особливо це актуально влітку, коли остюки спричиняють багато проблем, в тому числі й кульгавість. Можливо, ви зможете допомогти тварині самостійно, видаливши стороннє тіло, а може й доведеться звертатися до ветеринара.

Під час прийому тварини з кульгавістю ветеринарний лікар-ортопед може попросити вас провести улюбленця вулицею або безпосередньо у кабінеті, щоб оцінити ступінь ушкодження кінцівки. Після цього він уважно огляне хвору кінцівку та проведе ортопедичні тести. Будьте уважні! Лікар буде дуже обережним і чуйним, але маніпуляції з хворою кінцівкою можуть бути неприємними або болючими для вашого улюбленця. Краще завчасно привчити собаку до намордника і одягти його перед прийомом. На кота можна одягнути захисний комір власне під час прийому або також завчасно, якщо котик має схильність до агресії.

Після огляду лікар може призначити додаткові дослідження або одразу призначити лікування. Це залежить від попереднього діагнозу.

У нашій клініці кульгавість діагностує кваліфікований ортопед. Для проведення рентгенографії застосовується сучасний цифровий апарат – ви отримуєте знімки одразу у зручний месенджер, а лікар має змогу швидко встановити точний діагноз та запропонувати план лікування.