Пишіть нам: [email protected]
Наша адреса

Бровари, Київська, 139 (зупинка "Прокуратура")

Режим роботи

Цілодобово - 24/7

Дзвоніть

(067) 992 82 28 багатоканальний
(099) 084 40 88
(094) 831 24 56

Кастрація та стерилізація тварин

Кастрація і стерилізація домашніх тварин

Ваш котик почав мітити територію, влаштовує “нічні концерти” під час статевої охоти, часто отримує травми в боротьбі за територію? Песик проявляє статеву поведінку до іграшок? Тоді ви, скоріш за все, вже неодноразово задумувалися про кастрацію.

Перш ніж прийняти таке відповідальне рішення, власник стикається з рядом питань, на які може почути різні відповіді від лікарів, заводчиків, знайомих. Чи безпечно це для тварини? Чи треба народити хоча б раз для здоров’я? З якого віку можна проводити операцію? А якщо моя кицька вже старенька? А може достатньо крапельок від тічки й можна взагалі не оперувати? На всі ці питання ми дамо відповідь згідно з міжнародними новітніми рекомендаціями.

Кастрація тварин

Стерилізація – безпечна для тварини?

Процедури зі стерилізації та кастрації тварин вже давно є рутинними для більшості клінік і лікарів. Техніка цих операцій вдосконалена таким чином, щоб в післяопераційний період тварина відчувала мінімальний дискомфорт.

Звичайно, було б неправильно приховувати від власників той факт, що будь-яка операція та наркоз мають певні ризики для тварини. Але планові операції у клінічно здорових і молодих тварин зазвичай завершуються благополучно.

Перші дні після операції ми рекомендуємо власникам просто слідкувати, щоб тварина не чіпала шви, і не давати їй сильних фізичних навантажень. Якщо ж ваш котик або песик надмірно цікавиться швами, краще одягти на нього захисний комір, щоб забезпечити добре загоєння операційної рани.

У якому віці краще каструвати тварину?

Оптимальним вважається вік від 8 до 10 місяців. У самиць саме рання стерилізація знижує ризик розвитку пухлин молочних залоз до 97%. В ідеалі встигнути прооперувати тваринку до першої тічки.

Якщо ваша тварина вже старша, це не проблема. Проводити операцію можна після попередньої консультації з лікарем. Стерилізують навіть дуже стареньких кицьок та собак, і, на жаль, часто вони при цьому мають захворювання, яких можна уникнути за допомогою планової стерилізації у ранньому віці.

Роди «для здоров’я» – варто чи ні?

Це, напевно, найрозповсюдженіша “байка”, яку чують лікарі мало не щодня. Звичайно, якщо у вас є бажання доглядати та виховувати новонароджених цуценят чи кошенят, то ваша тварина може народжувати регулярно. Але ніякого відношення до її здоров’я, імунітету й повноцінності це не має. Адже у тварин відтворення потомства – це виключно інстинктивна річ. Кицька не відчуває «радощі материнства» ані під час родів, ані після них. Організм витрачає дуже багато ресурсу, щоб дати життя дитинчатам та потім витрачає ще більше, щоб його вигодувати. Природою закладено так, що для нормального функціонування органів статевої системи, самки повинні народжувати кожної тічки, а не тоді, коли це зручно власнику. Також варто пам’ятати, що не всі роди проходять безпроблемно. Нам часто доводиться проводити кесарів розтин маленьким собакам, які не можуть народити самостійно або кішкам, які мають надвеликих кошенят. Іноді під час вагітності розвиваються патології плодів та материнського організму, які можуть мати летальні наслідки. Отже, вагітність та роди – це дуже складний процес, який не стосується збереження здоров’я вашого улюбленця.

Стерилізація тварин

А може просто крапельки «від тічки»?

Препарати для зниження сексуальної активності тварин поділяються на дві основні групи – засоби на рослинній основі та гормональні засоби. На препарати з першої групи великих надій покладати не варто, адже допомагають вони далеко не завжди і не всім. А от з гормональним засобами (тими самими крапельками і таблетками від тічки) треба бути дуже обережними. Так, найчастіше вони діють безвідмовно, але мають ряд серйозних побічних ефектів. Навіть після одного застосування у самок може розвиватися гнійне запалення матки (піометра) та/або кісти яєчників. А регулярний прийом таких препаратів займає одне з перших місць серед причин виникнення раку молочної залози, для лікування якого тварині також необхідна операція, але вже значно складніша та з більшими ризиками, ніж стерилізація.

Сподіваємося, ця інформація буде Вам корисною та допоможе визначитися з необхідністю проведення стерилізації кішки або кастрації собаки.

А додаткову консультацію ви завжди можете отримати у лікарів нашої клініки цілодобово.
Бажаємо здоров’я вашим улюбленцям!

Прейскурант на послуги з кастрації і стерилізації домашніх тварин

Кастрація кота1100 грн.
Кастрація кобеля до 10 кг з витратними матеріалами2000 грн.
Кастрація кобеля понад 10 кг з витратними матеріалами 2800 грн.
Кастрація кобеля понад 20 кг з витратними матеріалами 3300 грн.
Кастрація кобеля понад 30 кг з витратними матеріалами 3800 грн.
Кастрація кобеля понад 40 кг з витратними матеріалами 4300 грн.
Стерилізація кішки з косметичним швом2300 грн.
Стерилізація суки з косметичним швом до 10 кг2800 грн.
Стерилізація суки з косметичним швом понад 10 кг3700 грн.
Стерилізація суки з косметичним швом понад 20 кг 4300 грн.
Стерилізація суки з косметичним швом понад 30 кг5300 грн.
Стерилізація суки з косметичним швом понад 40 кг 6300 грн.
* станом на 21.09.2023 року