Пишіть нам: [email protected]
Наша адреса

Бровари, Київська, 139 (зупинка "Прокуратура")

Режим роботи

Цілодобово - 24/7

Дзвоніть

(067) 992 82 28 багатоканальний
(099) 084 40 88
(094) 831 24 56

Виразка рогівки

Виразка рогівки у домашніх тварин

Виразка рогівки – це стан, який характеризується порушенням цілісності оболонок ока з подальшим запаленням і некрозом. Може стати причиною втрати ока. У своїй практиці ми дуже часто стикаємось з виразками рогівки у котів і собак різних порід. Але деякі породи мають особливу схильність. Серед собак мопси, французькі та англійські бульдоги, кане корсо, бульмастифи, пекінеси, чихуахуа тощо. Серед котиків – персидська, екзотична короткошерста, шотландська та британська породи.

Основними причинами виникнення виразки рогівки у домашніх тварин є:

  • травми ока (бійки з іншими тваринами, травмування сторонніми предметами);
  • хімічні опіки;
  • інфекційні захворювання (особливо хронічні, гнійні);
  • анатомічні порушення (заворот повік, неправильний ріст вій) – особливо у собак і котів з короткими мордами.

Прояви виразки рогівки

Основними проявами виразки рогівки у тварин є: почервоніння, помутніння ока, сльозотеча, блефароспазм, світлобоязнь. Тварина жмуритиме око, не даватиме до нього доторкнутися, а у більш тяжких випадках, коли не була надана своєчасна допомога, можна спостерігати проростання великих судин у рогівку. Якщо ви спостерігаєте хоча б один симптом виразки рогівки у вашого улюбленця, слід негайно звернутися до ветеринарної клініки. Цей стан потребує допомоги вузького спеціаліста – ветеринарного офтальмолога.

Лікування виразки рогівки

У клініці лікар проводить загальний огляд, а потім – діагностику з використанням контрасту флюоресцеїну для визначення розмірів і глибини дефекту. Після цього офтальмолог формує план подальших дій і повідомляє його власнику. Це може бути як медикаментозне лікування, так і хірургічне, – залежно від ступеня складності проблеми.

Медикаментозне лікування

Важливо розуміти, що виразка рогівки у собак і котів, як й будь-яке захворювання очей, лікується дуже довго. Потрібно мати багато терпіння та дотримуватися усіх рекомендацій ветеринарного лікаря. Наприклад, носіння спеціального захисного коміра попереджає самотравматизацію та не дає тварині розчухувати хворе око, а часте (4-6 разів на день) застосування призначених очних крапель дозволяє підтримувати в оці необхідну вологість і зупиняти розвиток бактеріальної інфекції.

Хірургічне лікування

Якщо лікар обирає тактику хірургічного лікування, тварині проводиться кератопластика – зруйновані тканини рогівки заміщають здоровими, накладаються шви.

Для встановлення точного діагнозу та отримання позитивного ефекту від лікування не слід призначати тварині препарати без консультації з лікарем. Деякі компоненти крапель мають протипоказання до застосування за виразки рогівки – це заважатиме лікарю правильно оцінити ступінь ушкодження та уповільнить загоєння виразки.

Для отримання консультації ветеринарного офтальмолога у місті Бровари звертайтеся до ветеринарної клініки «РеалВет» цілодобово.